Stavební spoření v březnu bez velkých změn

4. 3. 2020 | Zatímco leden byl plný změn a akčních nabídek, v průběhu února se toho mnoho nedělo. Souhrn změn v produktech stavebních spořitelen za uplynulý měsíc.
Stavební spoření – končí akční nabídky
Během února byla ve stavebním spoření jediná změna – Modrá pyramida rozšířila okruh klientů, kteří mohou využít stavební spoření START. Výhodou je snížení poplatku za uzavření smlouvy až o 1500 Kč, takže smlouvy s cílovou částkou do 150 000 Kč jsou fakticky zdarma. Dříve byl START pro mladé do 21 let, nyní je věková hranice posunuta na 26 let (včetně).S koncem měsíce února však skončila akce Prémie 2000 Kč Modré pyramidy, která poskytovala slevu za uzavření smlouvy o stavebním spoření až do výše 2000 Kč bez omezení věkem. Ve stejném termínu skončila i odměna 1000 Kč od ČSOB za uzavření smlouvy o stavebním spoření s ČMSS prostřednictvím ČSOB.
Naopak Stavební spořitelna České spořitelny oznámila prodloužení akce Stavební spoření s prémií 2000 Kč do konce března. Opět jde o snížení poplatku za uzavření smlouvy až o 2000 Kč. Akce byla původně vyhlášena do konce února, prodlužuje se tedy o jeden měsíc.
Podmínky úvěrů se nemění
V úvěrové oblasti se stavební spořitelny drží zpátky. Za poslední měsíc nedošlo k žádné změně úrokových sazeb či poplatků. Jediná změna tedy proběhla zde, na stavebkách.cz. Rozhodl jsem se zjednodušit a zpřehlednit srovnání překlenovacích úvěrů. Stavební spořitelny často nastavují úrokové sazby překlenovacích úvěrů podle hodnoty LTV, podle doby fixace úrokové sazby či akontace. Původní verze srovnavače zahrnovala všechny tyto možnosti a kombinace, což vedlo k tomu, že seznam všech možných variant byl extrémně dlouhý. Proto jsem od března provedl úpravy a nadále budou ve srovnavači pouze základní nabídky. Pokud bude mít stavební spořitelna nabídku závislou na LTV, bude zde pouze varianta pro hodnotu LTV do 80 %. Podobně v případě, že budou existovat různé varianty závislé na době fixace, bude zde pouze- varianta pro pětiletou (nebo nejbližší) fixaci, a
- varianta s pevnou úrokovou sazbou.
Autor: Petr Kielar